Beatlemaniaci
E-mail: beatlema
Tak jako jejich filmoví parťáci –Modráci vtrhli tito mladí Meanies, jejichž věk se pohybuje mezi 23 až 26 lety, na mexickou hudební scénu jako bouře ,a dokázali strhujícím způsobem prezentovat hudbu Beatles .
Miguel Angel Rodarte ( bicí ,lídr skupiny) jeho bratr Ignacio Rodarte ( kytara, zpěv), Jesus Mora ( klávesy, zpěv) a Eduardo Peréz Amescua ( kytara, zpěv), založili skupinu v roce 2003. Od té doby přivádějí do vytržení mexické publikum- např koncertem se shodným set listem, jako měl Paul Mc Cartney na svém turné Back In The US v roce 2002, nebo oslavou Johna Lennona na koncertu, kde hráli 24 z jeho nejlepších sólových skladeb.
Tito čtyři kluci z Mexico City nejsou typickou Beatle –tribute skupinou : odmítají oblékat se jako slavná čtyřka, nebo kopírovat jejich vystoupení. Místo toho je tady jejich opravdové „muzikantství“ a maximální nasazení, a také to, že jejich koncerty se od sebe liší. Jeden koncert obsahuje Paulovu tvorbu, v jiném zazní Johnovy písně, v dalším třeba všechny písně Beatles, které jste si kdy přáli slyšet naživo.
V roce 1996 bratři Miguel Angel a Ignacio Rodarte dali dohromady se svými bratranci Jesusem Morou a Rafaelem Carrilem skupinu, která měla název „Los Espermatozides Furios“ (Rozhněvané sperma)Tento název vymyslel Jesusův otec. V průběhu roku 1997 začali zkoušet v Jesusově domácím studiu. Nahráli tu čtyři demo snímky a nazkoušeli téměř 40 písní, z nichž mnohé pak uvedli na svých vystoupeních. V polovině roku 1998 začali vystupovat v místním Pizza baru. Zdejší zákazníci byli velmi překvapeni skvělou hudbou, kterou jim předváděli hudebníci, kterým bylo pouze 16 let. V roce 1999 měli ve svém repertoáru více než 70 písní, většinou šlo o klasický rock, nicméně jádrem jejich vystoupení byly písně Beatles. V roce 1999 se skupina rozpadla a bratři zformovali nové seskupení, kterému dali název Ham and Eggs. V letech 2000-2002 se ještě několikrát změnilo obsazení a název. Poté co v listopadu 2002 vystoupil Paul McCartney na třech koncertech v Mexico City , rozhodli se Miguel, Ignacio a Jesus navázat na staré časy, znovu se spojili a vznikla staronová rodinná skupina, tentokrát s názvem „Pinkbird“ (název byl parodií na „Bluebird“ a „Blackbird“) . V příštím roce pak definitivně změnili jméno skupiny na „Blue Meanies“. Všechny Beatle-revivaly v Mexico City hrály v té době stejný repertoár, a tak se Blue Meanies rozhodli vystoupit z řady a vytvořit vlastní styl, jímž prezentují hudbu Beatles. Díky této jedinečnosti se stali jednou z nejvyhledávanějších revivalovou skupinou Jižní Ameriky.
V současné době se kapela hřeje na výsluní mexické Beatle-scény. Velmi úspěšně reprezentovali svou zemi na Beatleweeku 2005, kde navázali spoustu kontaktů a získali pozvání na další festivaly v USA, Francii, Kanadě a Argentině.
https://www.youtube.com/watch?v=G-qBkmK8lUU&feature=related
V roce 2006 vystoupili na již sedmém ročníku festivalu Latin American Beatleweek , který je pravidelně pořádán v prvním prosincovém týdnu v Buenos Aires. V Mexico City se zúčastnili i nahrávání se symfonickým orchestrem . V roce 2007 zazpívali na festivalu AROTR v Louisville v Kentucky. A v tomtéž roce nahráli své první studiové CD, na kterém představili svou původní tvorbu.
Takže nezapomeňte na kluky z Mexika, kteří nadchli nejen Beatle fanoušky ( nás nevyjímaje) na Beatleweeku 2005, ale i všechny ostatní na obou stranách Atlantiku
© 2010 Všechna práva vyhrazena.